Фігурне водіння велосипеду

Перш за все зазначимо, що ми проводимо змагання з фігурного водіння в ігровій формі за дуже спрощеними правилами, щоб діти будь-якого віку, спортивної підготовки і на будь-якому велосипеді (біговелі, самокаті) могли відчути себе спортсменами і, можливо, в подальшому зануритись у світ спорту. Ми створюємо невеликі траси з типовими фігурами (або перешкодами), даємо можливість потренуватись проходити маршрут, заміряємо час проходження і видаємо грамоту з особистими результатами, заохочувальні подарунки.

Для прикладу, ось так проходило наше перше знайомство з фігурним водінням велосипеду і тріалом:

Опубліковано Facebook, Вело-Обухів


А в цьому альбомі можна побачити нашу локацію і трасу з фігурного водіння на дитячих велоперегонах «Ми — чемпіони!»:

Опубліковано Facebook, Вело-Обухів


Проходження дистанції полягає в подоланні всіх наявних фігур у зазначеній послідовності. Набори фігур і маршрути відрізняються на різних заходах, але точно можна розраховувати побачити "вісімку", "змійку", "колію" і "ворота". Для розуміння що з себе представляють фігури, приводимо основні їх види:

1) Створ або щілина. Два бруски висотою не більше 15 см, розташовані один від одного на невеликій відстані, що залежить від ширини коліс (зазор 2 см з обох боків). Потрібно проїхати між брусками, не зачепивши їх.

2) Коридор. Утворюється двома паралельними рядами стійок висотою 1,5 м. Ширина коридору — 0,7 м, довжина — до 10 м.

3) Колія. Утворюється двома рядами брусків висотою до 15 см. Ширина колії — 20 см, довжина — до 5 м.

4) Змійка. 5-6 стійок висотою 1,5 м, розташовані в одну лінію через 1,5 м одна від одної. Потрібно проїхати їх усі, об'їжджаючи послідовно то зліва, то справа. Також може бути варіант низької змійки з брусків висотою до 15 см, на відстані 0,7 м один від одного.

5) Коло. Необхідно заїхати через розрив, об'їхати по внутрішньому радіусу, не торкаючись обмежувальної лінії та брусків на ній, і виїхати через той самий розрив. Діаметр кола — 3 м, розрив — 1 м.

6) Вісімка. Утворюється двома колами діаметром 3 м, що прилягають одне до одного. З двох сторін у місцях стику кіл утворені розриви шириною 1 м для в'їзду і виїзду. По краям розривів і в декількох місцях на обмежувальній лінії встановлюються бруски. Необхідно проїхати по внутрішньому радіусу першого кола в одному напрямку, в другому — у зворотньому, і утворити таким чином цифру 8.

7) Ворота. Дві стійки висотою 1,2 м на відстані 1 м одна від одної і перекладина, що вільно лежить на стійках. Необхідно проїхати через ворота і не скинути при цьому перекладину.

8) Гойдалка. Дошка довжиною 2.5 м і шириною 25 см, яка гойдається на опорі висотою 25 см. Зі сторони заїзду дошка трохи довша і опускається під власною вагою.

9) Перенесення предмету. На відстані 5 м одне від одного розмічені два кола діаметром 20 см. В одному з них встановлюється брусок, який необхіжно на ходу взяти і переставити в інше коло.

10) Стоп-лінія. Фінішний квадрат зі сторонами 1 м. Необхідно в'їхати в нього і зупинитись переднім колесом на дальній стороні. Після зупинки можна поставити одну ногу всередину квадрату.

До змагань допускаються будь-які велосипеди без обмежень, якщо це додатково не оговорюється в оголошенні до конкретного заходу. Наприклад, в невеликих приміщеннях ми можемо обмежити максимальний розмір колеса, а на просторому майданчику на свіжому повітрі навпаки — встановити мінімальну відстань між колесами, бо невеличкий велосипед легше справляється з поворотами, а бажано, щоб усі були в рівних умовах.

Учасник починає свій рух з лінії старту, об'їжджає усі фігури чітко по схемі і зупиняється на "стоп-лінії". Суддя заміряє час проходження дистанції і слідкує за точністю виконання маневрів. За технічні помилки нараховуються штрафні бали, з яких потім складається штрафний час. За кожне збиття бруска, стійки або їх об'їзд не за схемою, заїзд на обмежувальну лінію, дотик ногою землі, недоїзд до "стоп-лінії" — нараховується 1 бал. За виїзд двома колесами за обмежувальну лінію, переїзд "стоп-лінії" і падіння (торкання землі будь-якою частиною тіла вище коліна) — 5 балів. За пропуск чи неповне проходження фігури — 10 балів. Кожен бал — це додаткові 5 сек штрафного часу, що додаються до часу проходження дистанції.